Boy Uzatma Egzersizleri İle Boy Uzatmanın Sırları

Boy uzatma egzersizleri doğal boy uzatma yolları arasında en etkili yöntemlerden biridir. Gerek ev de, dışarıda veya spor salonlarında bu egzersizleri yaparak, boy uzatma mümkündür. Tabi ki doğal yollardan boy uzatmak istiyorsanız, öncelikle sabırlı bir çalışma yapmalısınız ve hemen pes etmemelisiniz.

Özellikle orta yaştaki grup insanlara tavsiyemiz bıkmadan, pes etmeden, boy uzatma yöntemlerini uygulamaları olacaktır. Boy uzatma yolları içerisinde ameliyatla boy uzatma, ilaçlarla boy uzatma ve doğal yollardan boy uzatma yolları bulunmaktadır. Ben doğal yollardan boy uzatmayı tavsiye etmekteyim. Gerek maddi açıdan sıkıntıya girmemek için, gerek ameliyatın risklerini almamak için doğal yollardan boy uzatma yöntemlerini tavsiye etmekteyim.

 

3-4 Hafta içerisinde 5-7.5 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamak istiyorsanız Bu Konuda Bir Çok Başarı Elde Etmiş Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>
Gerçekten İşe Yarıyor Mu Yoksa Tamamen Bir Aldatma Mı ?

Özellikle çocuklar boy uzatmak istiyorlarsa ameliyat ve ilaçlar pek uygun olmayacaktır. Dolaysıyla boy uzatma egzersizleri burada bilinmesi gerekmektedir.

En Önemli Boy Uzatma Egzersizleri

Basketbol :

Boy uzatma egzersizlerinden basketbol her seferinde sıçrayarak yapılır ve özellikle bacak kasları gerilerek, uzatılarak bacak boyunun uzamasına büyük katkı sağlar. Bununla birlikte, kol, boyun sırt kasları da gelişir ve yine boy uzama sağlanmış olur.
Zıplamak :
Zıplama egzersizi, basketbolun küçük bir uygulamasıdır. Basketbol oynamasını sevmeyen kişiler bu egzersizi tercih edebilir. Boy uzatma egzersizleri arasında zıplamanın da önemi çok büyüktür.
Voleybol :
Voleybol da aynen basketbol gibi, zıplayarak ve sıçrayarak yapıldığı için hem kol, hem bacak, hem de bütün vücut kaslarını harekete geçirerek yapılan bir egzersizdir. Bu yüzden boy uzamasına oldukça katkı sağlamaktadır.
Koşmak:
Koşarak bütün kasları harekete geçirmek ve bu sayede büyüme hormonunu harekete geçirmek mümkündür. bu yüzden koşma egzersizi de haftada bir kaç gün yapılarak boy uzamasına katkı sağlayabilir.
Sizler için bir kaç tane boy uzatma egzersizini, burada paylaşmak istedim ve boy uzatma egzersizleri adlı yazımda bu konuda daha fazla merak ettiklerinizi okumanızı tavsiye etmekteyim.
Boy uzatma egzersizleri konusunda evde yapabileceğiniz bazı egzersizleri sizler için aşağıdaki video da paylaşmak istedim.

 

 

About mihri90

Comments are closed.