Boy Uzatma Yöntemleri İle Siz De Boyunuzu Uzatın !

Boy nasıl uzar, ne zamana kadar uzar , her yaşta boy uzar mı, Boy uzatma yöntemleri nelerdir ? Gibi sorular bir çok insanın aklına gelmektedir. Bu soruların elbette cevapları bulunmaktadır. Ben de sizler için bu soruları araştırıp sıkılmadan okuyabileceğiniz bu makaleyi hazırladım.

3-4 Hafta içerisinde 5-7.5 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamak istiyorsanız Bu Konuda Bir Çok Başarı Elde Etmiş Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>
Gerçekten İşe Yarıyor Mu Yoksa Tamamen Bir Aldatma Mı ?

Boy nasıl uzar, boy uzatmanın boy uzatma yöntemlerinin bazı faklı yöntemleri mevcuttur. En hızlı ve en kesin sonuç olarak bilineni ameliyatla boy uzatma yöntemidir. Ameliyatla veya ilaçla boy uzatma ilk etapta düşünülmemesi gereken bir yöntemdir. Hele ki çocuk yaşlarındaysanız veya ergenlik dönemlerindeyseniz daha sağlıklı ve doğal yollar elbetteki var. Her yaşta boy uzar mı ? Her yaşta boy uzamayabilir. Özellikle orta yaştan sonra kemik uzaması durduğu için yani kemikler arasında bulunan büyüme plakları yaşa ve vücudun gelişimi tamamlaması gibi faktörlerinden dolayı kapanır ve büyüme durabilir. Ama genç yaşlarda, çocuklukta ve ergenlikte tabi ki büyüme ve boy uzatma mümkündür. Okuduğunuz herhangi bir bilgiden dolayı artık boyum uzamaz demeyin.

Eğer genç yaştaysanız özellikle doğal boy uzatma yöntemleriyle boy uzatma ve boy uzatma egzersizlerini yaparak bu gayet mümkündür. Bu konuda boy uzatma egzersizleri adlı yazımıza bakabilirsiniz. Boy uzatma yöntemleri nelerdir ? Biz yaptığımız araştırmalar sonucunda bunu iki gruba ayırdık : Ameliyat ve ilaçlarla boy uzatma ve doğal yollarla boy uzatma. Biz ilk etapta kesinlikle doğal yollarla boy uzatma yolunu tavsiye etmekteyiz.

Ameliyatla Ve İlaçlarla Boy Uzatma Sağlıklı Mıdır ?

Evet, gerçekten maddi açıdan sıkıntısı olmayan ve boy uzatmak isteyen bir çok kişi kısa yoldan bu yolu hemen tercih ederler. Aslında sabırsız davrandıkları için hemen gerçekleşeceğini zannederler. Belki bir emek harcamak efor kaybetmek mümkün değildir ama harcanan para ve özellikle sağlıktan olma tehlikesi fazladır. Ameliyat esnasında gelişebilecek komplikasyonlar, bazen bir bacağın diğerinden kısa kalabilmesi riski, ameliyat esnasında takılan çivinin çıkması vs.. Evet bu sonuçları göze almak biraz cesaret ister. Dahası nereden geldiği belli olmayan içeriğindeki hangi maddelerden dolayı kemikleri uzattığı belli olmayan pahalı ilaçları kullanmak da cesaret ister. Üstelik boy uzatma yöntemleri içerisinde bu iki yönteme sıra gelmeden daha kolay ve sağlıklı bir yol olan doğal yollardan boy uzatma yöntemleri mevcuttur.

Doğal Yollardan Boy Uzatma Yöntemleri Gerçekten Var mıdır ?

Boy uzatma yöntemleri arasında doğal yollardan boy uzatma yöntemi gerçekten mevcuttur ve işe yarayan ama sabırla uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem içerisinde günlük haftalık yapılması gereken egzersizler mevcuttur. Özellikle sizin için seçtiğimiz boy uzatma hareketlerini boy uzatma hareketleri adlı yazımızda okuyabilirsiniz.
Bazı hareketler kemik uzamasına oldukça katkı sağlar. Kemik boyunu geliştiren ve uzatan bu hareketler özellikle içinde zıplama bulunan, yerinde sıçramak, ip atlamak, basketbol, voleybol gibi hareketlerdir. Bunlarla birlikte boy uzatma yöntemleri içerisinde boy uzatan yiyeceklerinde oldukça önemi büyüktür. Özellikle sizler için hazırladığımız videoyu boy uzatan yiyecekler adlı yazımızdan izlemenizi tavsiye ederim.

Boy uzatan yiyecekler içerisinde yıllarca ailemizden, annemizden, öğretmenlerimizden duyduğumuz şu cümle ” süt içmessen büyüyemezsin” çok doğru bir cümledir. Süt içerdiği yüksek kalsiyum ve protein D vitamini sayesinde kemik boyunun uzamasını sağlamaktadır. Küçük yaşlarda süt içen çocukların daha uzun boylu oldukları kanıtlanmıştır. Tabi ki genetik faktörde boy uzamasında oldukça önemlidir.

 

Aile bireyleri uzun olan, kişiler yapılan araştırmalarda daha uzun boylu olduğu gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra, ülke faktörü de gözden kaçırılmamalıdır. Batılı ülkelerde kemik boyları daha uzun ve uzun boylu insan sayısı Asya ülkelerine oranla daha fazladır. Ayırca zenci ırkına sahip kişilerin kemik boyları daha uzun ve kemik yapıları da daha güçlüdür. Bunlar da gösteriyor ki sadece aile değil millet faktörü de çok etkilidir.
Yeniden yiyecekleri dönersek, proteinli yiyecekler, kalsiyum içerikli yiyecekler, magnezyum ve çinko açısından zengin yiyecekler boy uzamasına katkı sağlayan yiyeceklerdir. Boy uzatma yöntemleri içerisinde boy uzatan yiyeceklerin faktörü gerçekten çok önemlidir.
Burada yazdıklarımız genel anlamda doğal olmayan ve doğal olan boy uzatma yöntemleri hakkındadır. Bizler özellikle sizlere doğal yollardan boy uzatma yöntemleriyle boyunuzu uzatmayı denemeyi önermekteyiz . Yaptığınız egzersizlerle ve tükettiğiniz sağlıklı yiyeceklerle hem genel sağlığınız hem de boy uzatmak için harcadığınız çaba bu sayede korunmuş olacaktır.
Boy uzatma yöntemleri konusunda hazırladığım bu yazıyı yaptığım önemli araştırmalar sonucunda oluşturup sizlerle paylaşmaktayım.

About mihri90

Comments are closed.