4-5 Cm Boy Uzatmak İçin En Etkili 6 Egzersiz

Boy uzatmak için bir çok kişi araştırmalar yapmakta ve kısa boylu olmaktan kurtulmaya çalışmaktadır. Bu amaç için, kendi kendilerine araştırmalar yapanlar ameliyatla boy uzatma yöntemi, ilaçla boy uzatma yöntemi ve egzersiz ile beslenme yöntemi ile boy uzatma yöntemiyle karşılaşabilmektedirler.

Dünyada ve ülkemizde bir çok insan boy kısalığından şikayet etmektedir. Çocuklar, gençler, yetişkinler daha uzun boylu olmayı istemektedirler. Hal böyle olunca da boy uzatmak için çareler aramaktadırlar. Maddi açıdan müsait olanlar, kısa yol olsun diye ameliyat seçeneğine başvurmaktadırlar. Ameliyat seçeneği boy uzatma yöntemleri arasında bir seçenektir ancak ilk etapta doğal yollarla boy uzatma yöntemlerini denemenizi tavsiye ederim.

3-4 Hafta içerisinde 5-7.5 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamak istiyorsanız Bu Konuda Bir Çok Başarı Elde Etmiş Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>
Gerçekten İşe Yarıyor Mu Yoksa Tamamen Bir Aldatma Mı ?

Özellikle Boy uzatma egzersizlerini uygulayarak , boy uzatan yiyecekleri tüketerek ve düzenli uyku ile 3-4 cm uzayanlar bulunmaktadır. Özellikle çocuklarda boy uzatma konusunda mutlaka sağlıklı, doğal yolları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Boy uzatmak için ameliyat her ne kadar bir alternatif olsa da komplikasyonları bulunmaktadır. Bu yüzden günlük ve haftalık egzersizleri uygulayarak ve boy uzatan yiyecekleri tüketerek uzamayı denemelisiniz.

 

Çocuklar boy uzatmak isterlerse eğer, çocukluk çağlarında büyüme hormonu fazla salgılandığından düzenli uyku uyumaya özen göstermelidirler. Günlük mutlaka 8-9 saat uyumalıdırlar.

 

Çünkü büyüme hormonu en fazla gece uykusu esnasında salgılanmaktadır. Bununla beraber boy uzatan yiyecekleri düzenli bir şekilde tüketmelidirler ve boy uzatma egzersizlerini uygulamalıdırlar.

Boy uzatmak için faydalı olacağını düşündüğümüz egzersizleri sizler için paylaşmak istedim.

Boy Uzatmak İçin En Etkili 6 Egzersiz

1-İp Atlamak : Özellikle evde uygulayabileceğiniz bu hareketle, bacak, karın ve kol kaslarını güçlendirebilir aynı zamanda bacak kaslarını uzatabilirsiniz. Boy uzatmak için günlük veya haftada 2-3 kez 30 dakikalık ip atlamak faydalı olacaktır.
2- Yüzmek : Yüzmek haftada 2-3 kez yapıldığı taktirde boy uzamasına katkı sağlayan egzersizler arasındadır. Bu egzersizle vücuttaki bütün kaslar güçlenir ve kemikler uzamaya başlar.
3-Süper Streç Uygulaması : Bu uygulama boy uzatmak için en ideal uygulamalardan bir tanesidir. Burada amaç bütün vücut kaslarını birlikte çalıştırmaktır. Dizler düz tutularak yapılan bu harekette kollar mümkün olduğunca yukarı kaldırılır ve birleştirilir. Burada baş ellerin ucuna bakmalıdır. Ayaklar hafifçe parmak uçlarına basılarak kaldırılır.
4-Asılma Hareketi : Asılma hareketi boy uzatma hareketleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Yüksekçe bir bara asılarak yavaşça ayaklarınızı bırakın ve bu şekilde asılı 2-3 dakika kalmaya çalışın. Bu hareketle kol kasları ve bacak kasları çalışmaktadır.
5- Kedi Esnemesi : Bu harekette boy uzatmak için oldukça faydalı hareketlerden bir tanesidir. Dizler bükük olarak, ellerle birlikte zemine koyulur. Sırt düz bir şekilde olmalıdır. Kalçalarınızı yukarı doğru bükerek, tersv pozisyonu alın. Bu hareketi her tekrarda 10-15 saniye arası yapmaya çalışın.
6- Düz Oturuş : Bu hareket boy uzatma hareketleri arasında çok bilinmese de bütün vücut kaslarını, özellikle de bacak kaslarını güçlendirip uzattığı için çok faydalıdır. Bu egzersizde düz bir zemine oturulur, bacaklar uzatılır. Eller ile bacakları bükmeden parmak uçlarına dokunmaya çalışılınır.
Burada sizler için boy uzatmak için faydalı olduğunu düşündüğüm egzersizlerin olduğu videoyu paylaşıyorum.

 

 


About mihri90

Comments are closed.