Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı ?

Boy uzatması için ne yapılmalı ? Boy Uzatmak için harekete geçileceği sırada bilinmesi gerekenler, öncelikle beslenmenin boy uzamasında en önemli faktör olduğudur. Boy uzaması için ne yapılmalı, nasıl beslenilmeli, hangi hareketleri yapmalı, hangi vitaminleri almalı gibi sorular uzamak isteyenlerin aklına gelebilir.

 

3-4 Hafta içerisinde 5-7.5 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamak istiyorsanız Bu Konuda Bir Çok Başarı Elde Etmiş Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>
Gerçekten İşe Yarıyor Mu Yoksa Tamamen Bir Aldatma Mı ?

 

Boy uzaması öncelikle çocukluk döneminde başlar ve bu dönemde ve ergenlik döneminde hızlı bir şekilde gelişir. Bu dönemde sağlıklı beslenmenin düzenli egzersiz yapmanın ve düzenli, sağlıklı uyku uymanın boy uzamasına katkısı %90 dır. Boy uzaması için neler yapılmalı diye düşünüyorsanız ? Öncelikle dediğimiz gibi beslenmeye dikkat edilmelidir. Çocukluk ve ergenlik döneminde değilseniz yetişkinlik döneminde de boy uzaması devam edebilir ama bu dönemde biraz daha çabalamak gerekir .

 

 

Çaba verildiği taktirde 6-7 cm boyu uzatmak mümkündür. Bu şekilde boyunu uzatan kişi sayısı çoğunluktadır. Boy uzaması için ne yapılmalı sorusuna bir diğer cevap ise diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi egzersizler yapmaktır. Buradaki amaç, kasların ve omurganın esnemesini ve bu şekilde uzamayı sağlamaktır.

Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı Diyorsanız ?

Boy uzaması için ne yapılmalı diye düşünüyorsanız egzersiz konusunu biraz açalım, boy uzatma egzersizlerinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik ama kısaca bazı etkili yöntemlerden bahsetmek gerekirse, son yıllarda özellikle Amerika’da hellerwork masaj yöntemi boy uzatmak için yapılmaktadır. Ülkemizde de bu masaj gelişmektedir. Hellerwork, derin doku masajı kasların doğal pozisyonuna getirilmesini sağlıyor bu şekilde kasların uzaması daha kolay olmuş oluyor.

Hellerwork, mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bunun dışında evde sıçrama, basketbol ve voleybol gibi kas uzatan sporlar yapılmalıdır.
Boy uzaması için vitaminler de bunların yanı sıra önemli bir faktördür. Özellikle kalsiyumlu yiyecekleri tüketmek boy uzatmak için önemli bir faktördür.
Süt ve süt ürünleri ve diğer kalsiyumlu yiyecekler bu konuda düzenli tüketilirse boy uzaması için işe yarayabilir. Diğer vitaminler ise, A,C,D,B1 vitaminleri de düzenli olarak alınmalıdır. Bunlarla birlikte çiğ tüketilebilen sebzeler mutlaka çiğ tüketilmelidir. Magnezyum, fosfor, çinko içeren yiyecekler çiğ olarak tüketilirse boy uzatmak için çok faydalı olur. Boy uzatmak çocukluk döneminin dışında, yetişkinlik döneminde de bu formüllerle mümkündür. Dünyada bunun örnekleri çoktur.

 

 

Egzersizler, besinler, vitaminler düzenli bir şekilde yapılır, tüketilirse boyu uzatmak hiç de zor olmamış olur.
Boy uzaması için ne yapılmalı sorusuna verilecek cevap :
Düzenli boy uzatma egzersizleri yapmak, düzenli beslenmek ve vitaminleri almaktır.

Pinterest

About mihri90

Comments

One Response to “Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı ?”
  1. merve yılmaz dedi ki:

    Merhaba,
    boy uzaması için ne yapılmalı yazınız gerçekten çok güzel olmuş emeginize sağlık. Bilgiler özgün ve faydalı olmuş cok tesekkurler.